Materiál šperků

Materiál šperku a povrchová úprava

Stříbro: Máme pro vás šperky v nejvyšší kvalitě stříbra - 925/1000, jedná se o sterlingové stříbro a je velice vhodné pro elegantní šperky. Toto označení znamená, že podíl stříbra ve šperku je 92,5% a zbylých 7,5% je směs jiných kovů, které dělají šperk pevnějším.

Zlato: Vybíráme pro vás zlaté 14K (karátové) šperky v ryzosti - 585/1000. Toto označení znamená, že podíl zlata ve šperku je 58,5% a zbylých 41,5% je směs jiných kovů, které dělají šperk pevnějším. Všechny zlaté šperky jsou označeny puncem ryzosti a státním puncem.

Finální fází výroby šperku je povrchová úprava. Činí se tak proto, aby šperk krásně zářil a byl chráněn před nepříznivými vlivy. Naleznete u nás 3 typy:
1. Rhodium - Lesk a Ochrana: zajišťuje šperkům nádherný lesk, minimalizuje možnost oxidace stříbra, díky tomu uchovává šperk dlouhodobě krásný.
2. Platinum - Elegance a Trvanlivost: je mírně tmavší, než rhodium. Naproti tomu však přináší větší tvrdost a odolnost proti zubu času.
3. Pozlacení - Luxusní vzhled: na stříbrný šperk je nanesena tenká vrstva zlata, šperk tedy v základu zůstává stříbrný, ale je obohacen o nádherné a cenné zlato.

BONUS TIP: Naše stříbrné šperky můžete libovolně kombinovat se zlatými šperky. Bílé zlato je rhodiováno stejným způsobem, jako stříbro. A žluté pozlacení stříbra je stejné, jako celý zlatý šperk.

Jak správně zjistit velikost prstenu.