Stříbrný přívěsek ŠKAPULÍŘ medailon OBOUSTRANNÝ 14 mm Ag 925/1000

Kód: 03-11254-1279
Bestseller
690 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
2024-06-21

Jemný stříbrný přívěsek Škapulíř. Z jedné strany je vyobrazena Panna Maria Karmelská a z druhé Nejsvětější srdce Ježíšovo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Škapulíř: strana s Pannou Marií Karmelskou

Tento škapulíř je známý také jako karmelský škapulíř a je spojen s Karmelitánským řádem. Podle tradice dostal tento škapulíř svatý Šimon Stock v roce 1251 přímo od Panny Marie. Panna Maria mu slíbila, že kdo zemře s tímto škapulířem, bude ochráněn před věčnými mukami. Tento slib je znám jako „Sabatinské privilegium“, podle kterého bude Panna Maria přímluvou zachraňovat nositele škapulíře od očistce a přivede je do nebeTento škapulíř je zvláštním projevem Panny Marie, která nositele vede k Ježíši Kristu a chrání ho na jeho duchovní cestě.

Škapulíř: strana s Nejsvětější Srdce Ježíšovo

Nejsvětější Srdce Ježíšovo je jedním z nejvýznamnějších symbolů v katolické církvi, představuje Ježíšovu božskou lásku k lidstvu. Úcta k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu klade důraz na milosrdenství, soucit a neomezenou lásku Ježíše Krista. Rozvinula se po zjeveních sv. Markétě Marii Alacoque v 17. století. Ježíš se jí zjevil a ukázal jí své srdce, vyzývaje k rozšíření úcty k tomuto srdci jako prostředku pro obnovu víry a zbožnosti mezi věřícími.
První pátky: Na základě zjevení sv. Markéty jsou věřící povzbuzováni k tomu, aby na první pátek každého měsíce přijímali svátost smíření a účastnili se mše svaté. A navíc jsou pozvání k Novéně Devíti prvních pátků, která je spojená s přísliby zvláštních milostí.
Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova: Tento svátek se slaví každý rok devět týdnů po Velikonocích, v pátek po druhé neděli po Letnicích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přívěsky medailky / náboženské
Záruka: 2 roky
? Materiál: Stříbro 925/1000
? Osazení/kámen: Bez kamene
? Barva: Bez kamene
? Povrchová úprava: Rhodium, Broušený
? Motiv: Medailon, Madonka, Náboženské
Pro koho: Pro ženy, Pro muže, Pro děti
Typ přívěsku: Bez řetízku
? Výška celého přívěsku: 22 mm
Výška vzoru: 14 mm
Šířka vzoru: 14 mm